Гемантус
Квітка гемантус
Але як тільки гемантус зацвіте, його вже не сплутаєш з жодним із представників його з родини: парасолькове суцвіття складається з безлічі дрібних квіток червоного (рідше – білого) кольору, з середини кожної квітки виходять довгі тичинки. Суцвіття часто обрамляють чотири і більше шкірястих соковитих приквітки того ж кольору, що й квітки. Запах у квіток гемантуса неприємний, але вони здатні самозапилюватися, після чого на стрілці утворюються плоди – круглі ягоди білого, помаранчевого, рожевого або червоного кольору, діаметром 1-2см, з характерним ароматом.
Види гемантуса
У культурі найпоширенішими видами гемантуса є вічнозелений Haemanthus albiflos (гемантус білоквітковий), що цвіте, як ясно з назви, білими квітами, і Haemanthus kafherinae (гемантус Катаріни), рослина не так гарна, як своєрідна, відома, як лікарська. Гемантус пурпурний (Haemanthus Coccineus) відрізняється яскраво-червоним кольором приквітків, яких навколо суцвіття, що складається з яскраво-червоних квіток, утворюється від шести до дев'яти.
Догляд за гемантусом
Оптимальний температурний режим для гемантуса влітку 16°-20°С, в період спокою – 8°-10°С. У теплі літні дні його можна виносити на свіже повітря, помістивши в напівтіні та вкривши від протягів і опадів. Поливають гемантус влітку рясно, у міру підсихання верхнього шару субстрату, у вересні полив поступово скорочують, з жовтня до січня поливають дуже рідко, сповільнюючи тим самим зростання рослини і забезпечуючи їй відпочинок. Для поливу використовують м'яку відстояну воду.Вологість для гемантуса не найважливіший фактор, але якщо в приміщенні занадто сухо, то можна злегка обприскати листя і квітки в період росту. У період спокою обприскувати рослину не можна.ожно слегка опрыскать листья и цветки в период роста. В период покоя опрыскивать растение нельзя.
Підживлювати рослину потрібно один раз на два тижні з початку росту до того моменту, коли почнеться цвітіння. З мінеральних корисні будуть фосфорні та калійні добрива. Гемантуси практично не уражуються шкідниками, хіба що щитівками або павутинними кліщами, з якими потрібно боротися шляхом обприскування 15-типроцентним розчином актелліка, хоча може вистачити і протирання листя мильним розчином. Іноді гемантуси хворіють антракнозом і стагоноспорозом. Їх можна вилікувати, обробивши рослину розчином фундазола в пропорції 2г препарату на 1л води.