Сторінки

понеділок, 31 березня 2014 р.

Молоко и жидкое мыло - рисуем на молоке

ЗМЕЯ ИЗ ПЕСКА - химические опыты

Химия дома - Делаем универсальный pH индикатор из краснокочанной капусты!

Химический светофор - красивая цветная химическая реакция!

Египетская ночь - Красивый и эффектный химический опыт.

Зима в стакане - красивый новогодний химический опыт!

Зима в стакане - красивый новогодний химический опыт!

Дослід "Взаємодія Кальцій карбонату і Хлоридної кислоти"

Дослід "Взаємодія купрум оксиду і сульфатної кислоти

Хімія (Science)

вівторок, 11 березня 2014 р.

Нарцисс для букета из конфет. Narcissus of sweets

)

Гиацинт из конфет. мастер класс. DIY Hyacinth of sweets.

)

Игольчатая Хризантема из конфет. Мастер-класс.

)

Букеты из конфет. Маки из гофрированной бумаги

)

Роза из бумаги для букета из конфет. Мастер-класс. Букет из конфет.

)

ROSAS DE CARTON DE HUEVO ** EGG CARTON ROSES

)

Tutorial: Plastic flowers. Flores de plástico.

)

Como fazer uma maçã de garrafa pet e pintar elas as deixando um colorido...

)

CANASTITA HECHAS DE FOAMY O GOMA EVA IDEALES PARA DULCEROS .

)

четвер, 6 березня 2014 р.

Виховний захід „Хімія – наука чарівниця” (перероблений з інтернету)

   

 Мета: розкрити таємниці навколишнього різноманітного й загадкового світу; виховувати любов до предмета, бажання здобувати знання.
Обладнання: хімічний посуд, набори реактивів.

                                            Хід заходу

1-й учень. Нас хімія — наука-чарівниця —
                   Бере в свої долоні, мов цариця.
                   І каже: все вам дам, аби природі
                   Ви мною не завдали шкоди.
2-й учень. Зайдеш у кабінет хімічний,
                   Навколо пластмаси органічні
                   І речовини різні металічні,
                   І Менделєєв у таблиці вічний.
3-й учень. Про одяг також слід нам пригадати.
                   Все до лиця — нема чого сказати.
                   І верх, і низ — без хімії ні кроку,
                   Усі ми тут гарнесенькі нівроку.
                   Це все вона — чудесниця-наука,
                   Хоча для когось і велика скука.
1-й учень. А без продуктів, їжі як нам буть?
                   Білки і вуглеводи всім життя дають,
                   Якби ж сальця ще на додачу,
                   То завжди б мали ми удачу.
2-й учень. Хоч хімія наука і не нова,
                   Вона дає таку пораду—
                   Нам працювати з нею треба знову,
                   Тоді наш вчитель буде радий!

Учитель. Навколишній світ різноманітний і загадковий. Наша наука-чарівниця розкриває свої таємниці. У світ хімічних перетворень ми з вами й помандруємо. Учні  підготували для вас досліди з цікавої хімії. Вони презентуватимуть усілякі чудеса й розкриють таємницю кожного з них.

Дослід 1. «Запали вогнище без сірників»
У туристичному поході треба розпалити вогнище.

Запалю я вогнище,
Без вогню, без сірників,
А про це видовище
Потім розповім.



Готуємо суміш із 2—3 г КМп04 та концентрованого розчину Н2S04.
Чашку із сумішшю кладемо на керамічну підставку, навколо чашки насипаємо тирсу (так, щоб вона не торкалася суміші), залишивши вільний доступ до неї. Змочуємо спиртом невеликий шматочок вати і стискаємо його між пальцями. Спирт капає на суміш і запалює тирсу.

Дослід 2. « Примерзання склянки»
Наливаємо в тонкостінну склянку 200 мл води і ставимо її на мокру дощечку. До розчину додаємо 120 г амоній нітрат й перемішуємо скляною паличкою.
Склянка примерзає.

Дослід 3. «Вулкан»
Я — маг і можу зробити діючий вулкан у склянці.
На металевому листі ступку заповнюємо амоній дихроматом. Усередину «кратера» вкладаємо вату, змочену спиртом, і підпалюємо її.

Дослід 4. «Операція без скальпелю»
Операція без болю,
Буде лиш багато крові.
Під час операції
Потрібна стерилізація.
Змочуємо вату «йодом» (розчином FеСІ3), скальпель «дезінфікуємо» розчином калій роданіду. Під час їх взаємодії утворюється ферум(Ш) роданід червоного кольору, схожий на кров.

Дослід 5. «Неопалима хустина»
Ця хустинка не проста, а чарівна.
Буде полум'я горіти, а хустинка не згорить.
Добре змочуємо хустинку водою, потім ацетоном, після чого «солимо» сполукою Літію або Стронцію. Закріплюємо хустинку на кінці щипців і підпалюємо.

                   Конкурс « Пантоміма»

3-й учень. Техніка безпеки — це не жарти!
                   Правила поводження пам'ятати варто,
                   Під час практичної роботи
                   І в побуті, щоб не було турботи,
                   Як працювати з кислотою,
                  Штативом, склом та лугом...
                  І хімія тоді завжди
                  Буде вашим другом!

Завдання. Покажіть, що може статися  внаслідок  неправильного:
а) визначення запаху речовини;
б) користування кислотами.

Дослід 6. «Аркуш чистого паперу»
 На чистому аркуші зробимо напис лугом. Опісля побризкаємо його фенолфталеїном і напис проявиться. На папері можна прочитати «Привіт друзям».

Дослід 7. «Як горить перо жар-птиці»
 У чашці для випарювання розчиняємо солі Натрію, Калію, Купруму, Стронцію. Доливаємо спирт і підпалюємо його. Полум'я забарвлюється в різні кольори.

Учитель. За допомогою цих дослідів можна довести, що можливості хімії справді великі й знання цього предмета, його законів допомагають творити дива.

1-й учень. У житті щоденнім хімія — наш друг,
                   Допомагає в кухні й на городі.
                   Куди не глянь — є хімія навколо:
                   У побуті і у природі.
2-й учень. І на завершення програми
                   Ми, друзі, вам сказати хочемо:
                   Якщо ви ще не переконалися досі,
                   Що хімія — наука із наук,
                   Велична, таємнича, загадкова,
                   В користуванні нам дає
                   Мільйони речовин чудових!