Сторінки

пʼятницю, 22 квітня 2016 р.

Підготовка до контрольної роботи (7 клас)

  В-I
І рівень


1. Установіть відповідність між назвами хімічних елементів  та їхніми відносними атомними масами:
1) Хлор                                 а) 80
2) Купрум                            б) 64
3) Калій                                в) 39
4) Бром                                 г) 35,5
        2.Відносна молекулярна маса озону О3 дорівнює :
   а) 16                                   б) 64
   в) 32                                   г) 48
3. Серед запропонованих назв укажіть «зайву»:
   а) алюміній                     б) хлор
   в) водень                         г) йод

понеділок, 11 квітня 2016 р.

Виготовлення розчину (7 кл)

Тема: Виготовлення розчину.
Мета. Повторити вивчене на попередніх уроках, навчити застосувати знання про масову частку розчиненої речовини при розв’язанні задач, навчитися готувати водні розчини з певною масовою часткою розчиненої речовини; звернути увагу на знання про розчини та їх практичне використання в житті кожної людини.
Обладнання: На столах учнів хімічні склянки, скляні палички, ложки, терези з наважками, мірні циліндри, вода, кухонна сіль, картки для завдань.
Тип уроку: практичне застосування знань.
Форми роботи: бесіда, робота в групах.
Лабораторний дослід №4. Виготовлення водних розчинів із заданими масовими частками розчинних речовин.
Хід уроку

четвер, 7 квітня 2016 р.

Масова частка в розчині (7 кл)

Тема: Кількісний склад розчину. Масова частка розчиненої речовини.    
Мета: повторити вивчене на попередньому уроці, закріпити знання про розчини, розчинність речовини;скласти уявлення про масову частку розчиненої речовини, її математичний вираз; розвивати навички математичної культури (розв’язувати розрахункові задачі) і навчити застосовувати їх для приготування розчинів.
Обладнання: періодична система
Тип уроку: застосування знань,умінь і навиків.
Форма роботи: розв’язання задач, індивідуальна та групова роботи.
Хід уроку
1.Організаційний момент.

понеділок, 4 квітня 2016 р.

Розчини (7 кл)

Тема: Розчин і його компоненти: розчинник, розчинена речовина.
Мета: сформувати в учнів поняття про розчин: сформувати уявлення про розчини як багатокомпонентні системи, з’ясувати фізичну і хімічну суть процесу розчинення; показати відмінність між розчинами та механічними сумішами; дати класифікацію розчинів; залежність розчинності речовини від різних факторів; розглянути значення розчинів у житті і практичній діяльності людини; сформувати поняття порівнювати і узагальнювати.
Обладнання: набір реактивів і посуду для демонстрування розчинення у воді кухонної солі, цукру, соди,  крейди, олії.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форми роботи: бесіда, розповідь, демонстрація експериментів, групова робота.
Хід уроку